Muži A: Novinky z kabiny našeho prvního mužstva a přípravné zápasy

08.03.2020

Zimní přípravu náš první tým zahájil v polovině ledna, pravidelné tréninky absolvují hráči 2x týdně, v následujícím období mistrovských utkání rozšíříme tréninkový cyklus o další tréninkovou jednotku. Co se týká zdravotního stavu našich fotbalistů v návaznosti na absolvování tréninkového cyklu, situace je lepší než na podzim, ale představovali bychom si do budoucna optimálně ještě vyšší tréninkové vytížení. Mužstvo opustil již po "podzimu" David Martini, během zimní přípravy druhý brankář Matěj Severa, do Dosty Bystrc zamířil Ondřej Hilscher. Naopak se do zimní přípravy zapojili mladý David Nejezchleb (z TJ Sokol Nosislav) a zkušený  Tomáš Tinka. Také jsme domluveni na spolupráci s Michalem Krejčím a věřím, že to bude oboustranně prospěšný vztah.

Během zimní přípravy jsme odehráli 4 přípravná utkání, resp. v lednu se Zbýšovem (7:0), v únoru s vedoucím mužstvem 1.A třídy s Rajhradicemi (2:5), s Chrlicemi (5:2), v březnu s Lipovcem (5:2). Čeká nás ještě příprava s Bosonohami a s Vranovicemi.

Páteř našeho mužstva je stabilizovaná a máme se o koho opřít, v přípravě nám velmi pomohli a pomáhají i spoluhráči z "B-týmu" (Hulánek, Krejčí, Marčík, Nešťák...), za což jim patří poděkování. Na posledním přípravném utkání nás podpořil i zástupce ze staršího dorostu (Martin Komárek) a nutno dodat, že nás podpořil se ctí.

Dlouhodobě nám chybí ze zdravotních důvodů Filip Čermák a Fera Žáček, který již minulý měsíc zkoušel lehce tréninkovou zátěž, ale stále je v rekonvalescenci.

Přístup hráčů na tréninkových jednotkách je velmi odpovědný.

Do jarní části sezóny máme jasné cíle - získat podstatně více bodů v soutěži a zoptimalizovat i s ohledem na zdravotní stav hráčů účast na trénincích. Chtěli bychom dále získat dalšího brankáře a kádr doplnit o dva až tři zkušené hráče.

Trenér A-mužstva Igor Kajanovič

Vytvořte si webové stránky zdarma!