Starší žáci: Po úžasném obratu jsme přehráli MFK Vyškov 7:4

02.06.2020

Jako by se již stávalo pravidlem, že se utkání našich starších žáků (ročníky 2005 a 2006) odehrávají za nepříjemného a sychravého počasí. I přesto byl však v Pačlavicích připraven velmi kvalitní trávník, na kterém jsme změřili síly s MFK Vyškov.

Do utkání vstoupili lépe hráči Vyškova. Ti byli živější, drželi míč na svých kopačkách častěji a vytvářeli si tlak. Postupem času se dostali do vedení 2:0, na které jsme reagovali brankou Tvrdého, avšak následně jsme v krátkém sledu další dvě branky inkasovali. Do šaten se po druhé brance Tvrdého odcházelo za stavu 4:2 pro Vyškov. Nutno říci, že v prvním dějství bylo k vidění množství neproměněných šancí, a to na obou stranách. S naším výkonem jsme však spokojení být nemohli.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se změněnou taktikou, ale především také s naprosto jiným odhodláním. Najednou to byli kohoutovičtí, kteří určovali ráz utkání a vyvíjeli neustálý tlak na svého soupeře. Díky této aktivitě se nám záhy povedlo vyrovnat na 4:4 a začínalo se tak opět za vyrovnaného stavu. Kohoutovičtí ve svém úsilí nepolevili a odměnou jim byly další tři branky, díky kterým si do Brna odvezli vítězství 4:7.

Pro trenéry je velmi pozitivní, jakým způsobem mužstvo zareagovalo na nepříznivý výsledek v poločase. Ve druhé polovině nastoupil totiž tým s naprosto odlišnou tváří, který praktikoval kombinační a nátlakový fotbal, na nějž neměli hráči Vyškova odpověď a to je přesně způsob, kterým se chceme prezentovat i nadále.

MFK Vyškov 4:7 TATRAN Kohoutovice (poločas 4:1)

branky: Tvrdý 5, Brůžek, Jedlička.

Do utkání nastoupili: Oborný - Brůžek, Diviš, Hrdina, Jedlička, Jindra, Komárek, Lipi, Muzikář, Novotný, Ondráček, Petkovský, Sedlařík, Skalník, Sitar, Tvrdý.