Přípravky: Bitva STP A (2009) se Spartou 2009 skončila po 13 vítězných soutěžních zápasech v MěS těsnou prohrou

01.10.2019

MěS STP (sk. A):  TATRAN Kohoutovice (STP A) - Sparta Brno 7:9 (3:3)

Dosud nejkvalitnější utkání v letošní sezóně jsme odehráli s top výběrem Sparty Brno, který proti nám postavil sestavu složenou ze svých nejlepších hráčů ročníku 2009 posílenou o nejkvalitnějšího ruského borce z ročníku 2010. Tým Sparty loni startoval i na finalovém turnaji Ondrášovka Cupu. Sparta 2009 hraje letos již téměř výhradně zápasy v kategorii MLŽ. Na zápasy 5+1 si kluci odskočí jen v případě kvalitního soupeře a tím jsme v sobotu určitě byli. Utkání mělo ohromné tempo a sportovní náboj. Bohužel jsme v průběhu celého utkání soupeře dotahovali. Jako tradičně jsme se rozjížděli trochu pomaleji a prohrávali jsme 0:2, nesvěsili jsme hlavy a srovnali jsme. Sparta šla opět o gól do vedení, do půle jsme vyrovnali na poločasových 3:3. Ve druhé půli to byla velká bitva korunovaná krásnými góly z dálky i po kombinacích. Soupeř vsítil tři branky střelami z větší vzdálenosti. Střelou do šibenice z trestného kopu vsítil nejhezčí gól sezony Honzík Rypal. Osm minut před koncem jsme po ohromném tlaku a úsilí vyrovnali dvoubrankový náskok soupeře na 7:7. Věřili jsme, že můžeme zápas v koncovce konečně strhnout na naši stranu. V závěru nám ale scházely síly, které jsme vypotřebovali honem po vyrovnání a i potřebné pověstné štěstíčko. Sparta nás nakonec udolala 9:7. Utkání by spíše slušela remíza, ale více než těsný nepříznivý výsledek je pro nás podstatné, že jsme soupeři stále konkurenceschopní. Sparta spolu se Zbrojovkou a Líšní jsou pro nás nyní měřítkem kvality a snažíme se stále s těmito nejkvalitnějšími soupeři držet krok.