Starší žáci: Naši žáci obsadili na turnaji ve slovenském Senci 3.místo

08.03.2020

Starší žáci se v neděli 8.března zúčastnili turnaje ve slovenském Senci, kde se v tamním krásném areálu Národního tréninkového centra dočkali nejen vřelého přijetí od předsedy Bratislavského fotbalového svazu, pana Juraje Jánošíka, který v průběhu podzimní části soutěže zavítal také na kohoutovický stadion v rámci výměnného programu mezi JmKFS a BFZ, ale především změřili síly se zajímavými soupeři.

Turnaje se zúčastnili: Oborný - Bútora, Diviš, Duroň, Haminger, Jindra, Kmec, Komárek, Lipi, Muzikář, Novotný, Petkovský, Stašek, Tvrdý.

Turnaje se účastnilo deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech. Skupina A, do které bylo nalosováno naše družstvo, se dále skládala z týmů MŠK Senec U15, Scorpions Bratislava, FKM Devínská Nová Ves a MFK Záhorská Bystrica. I přes náročnou cestu naši hráči ukázali, že jsou výborně naladěni a celou skupinou prošli při oku lahodících výkonech bez ztráty kytičky s celkovým skóre 18:1.

TATRAN Kohoutovice 6:0 Scorpions Bratislava (Jindra 2, Kmec, Haminger, Duroň, Stašek)

TATRAN Kohoutovice 3:1 MŠK Senec U15 (Kmec 2, Novotný)

TATRAN Kohoutovice 8:0 FKM Devínská Nová Ves (Tvrdý 3, Jindra, Petkovský, Diviš, Stašek)

TATRAN Kohoutovice 1:0 MFK Záhorská Bystrica (Haminger)

Po základních skupinách následovalo play-off, kde se v rámci čtvrtfinále naši hoši utkali s týmem MŠK Senec U14. Po bezbrankové remíze během základní hrací doby následovala penaltová loterie, ve které jsme si vedli lépe než soupeř a postoupili tak do semifinále.

TATRAN Kohoutovice 1:0p. MŠK Senec U14 (Novotný pen.)

V tom nás čekal soupeř známý ze skupiny - MFK Záhorská Bystrica. Pro kluky velmi neoblíbený soupeř díky svému destruktivnímu pojetí hry, na což jsme jen obtížně hledali recept už v bojích v rámci základní skupiny. A jiné to nebylo ani v průběhu semifinále, kdy po remíze 1:1 opět následoval penaltový rozstřel. V tom byl tentokrát šťastnější soupeř, který tak mířil do finále, zatímco nás čekal okamžitě souboj o konečné 3. místo.

TATRAN Kohoutovice 1:2p. MFK Záhorská Bystrica (Diviš)

V tom jsme se opět utkali se soupeřem ze skupiny, kterým byl MŠK Senec U15. Na obou týmech již byla patrná únava z celého dne, u našich kluků znásobená brzkým vstáváním a dlouhou cestou. I přesto jsme však soupeře, jež vede tabulku 2. nejvyšší žákovské soutěže na Slovensku, dokázali po vyrovnaném boji porazit 3:1. Tato výhra tak znamenala konečné třetí místo v turnaji.

TATRAN Kohoutovice 3:1 MŠK Senec U15 (Tvrdý 2, Jindra)

Třešničkou na dortu byla také dvě získaná individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl totiž vyhlášen náš Honza Oborný, trofej pro nejlepšího hráče turnaje si pak odvezl náš Lukáš Tvrdý.

Celkově se jednalo o velmi povedený turnaj, během kterého jsme se utkali s pro nás neznámými soupeři, navíc s rozdílným pojetím hry. Díky tomu tak všichni zúčastnění hráči nabyli zkušenosti, které se jim budou v dalším fotbalovém životě hodit. A to vše za velmi uvolněné a přátelské atmosféry.

Poděkování také patří rodičům, kteří s námi tuto cestu absolvovali a kluky v průběhu celého turnaje podporovali.

Vytvořte si webové stránky zdarma!