Žáci: Kolo se povedlo, pouze MŽB vysoko podlehli ve V. Pavlovicích

03.06.2019

Poslední venkovní zápas jsme odehráli s mužstvem Břeclavi. Od začátku zápasu dali naši kluci najevo, že přijeli hrát kombinační fotbal a všechny 3 body chtějí odvézt domů na Tatran. Individuální technika, rychlá kombinace i rychlost pohybu byla jednoznačně na naší straně. Soupeř se dostával před naše vápno ojediněle a když už, tak naše obrana pracovala stoprocentně. Nákopy na jejich rychlého útočníka vyřešil s naprostou jistotou Eda Lichka, který odehrál výborně celý zápas. Ale i David Šlancar, Ondra Škubica, Honza Komárek a Matyáš Kotek neudělali za celý zápas vzadu prakticky žádnou chybu a nedovolili tím soupeři vůbec vystřelit na bránu.

Jedinou naší chybou bylo časté přidržování míče v útočné fázi, které nás zpomalovalo v útočném přechodu. I přesto jsme během třech minut vstřelili dvě rychlé branky zásluhou výborně ofenzívně hrajícího Damiána Bohó. Vyjma těchto dvou momentů se ale našim útočníkům střelecky dál vůbec nedařilo a poločas proto skončil pouze 2:0 pro nás.

Druhý poločas jsme odehráli již prakticky celý na polovině, ale střelecky to bylo ještě horší než v polovině první. Z množství šancí, normálně stačících na tři zápasy, se parádně trefil v tomto zápase už pouze náš v tomto zápase nejlepší a zároveň nejmladší útočník Honza Jindra, který je velkým příslibem do další sezóny.

Jak už bylo řečeno, herně jsme zápas zvládli parádně a s přehledem, gólově však už hůře. Konečný výsledek 3:0 v náš prospěch je pro soupeře opravdu hodně milosrdným. Všichni kluci zaslouží pochvalu za aktivitu a snahu celý zápas odehrát naplno, i když věděli, že některé ještě čeká druhý zápas ve Velkých Pavlovicích.

Městský sportovní klub Břeclav - TATRAN Kohoutovice SŽA 0:3 (0:2)

Krajský přebor starších žáků: Břeclav , 44 diváků | Rozhodčí: Špaček Jiří

STŘELCI: 23. Bohó Damián, 26. Bohó Damián, 60. Jindra Jan

Krajský přebor žáků mladší: Břeclav , 44 diváků | Rozhodčí: Špaček Jiří

Městský sportovní klub Břeclav - TATRAN Kohoutovice MŽA 0:4 (0:1)

STŘELCI: 27. Vaculík Jakub, 37. Lipi Filip, 53. Labuda Nicolas, 56. Kadaňka Matěj

I.třída starších žáků skupina B: Velké Pavlovice , 20 diváků | Rozhodčí: Rodina Robert

TJ Slavoj Velké Pavlovice - TATRAN Kohoutovice SŽB 2:6 (1:2)

STŘELCI: 16. Trávníček Michal, 37. Bravenec Tomáš - 10. Bohó Damián, 26. Nippert Lukáš, 45. Kmec Jaromír, 48. Bohó Damián, 62. Bohó Damián, 70. Kmec Jaromír

Předposlední kolo utkání 1. třídy skupiny B zavedlo starší žáky do krásného prostředí ve Velkých Pavlovicích, kde se utkali s místním družstvem. Na základě zkušenosti z podzimního utkání se stejným soupeřem jsme se připravovali na jejich jednoduchou hru, kde využívají zejména nakopávaných míčů na své útočníky. Což se v průběhu utkání také potvrdilo.

Začátek utkání byl z našeho pohledu poměrně vlažný, avšak domácí začali ještě vlažněji a proto se za naší převahy hrálo především na obranné polovině domácích. Hned v 10. minutě jsme se dostali také do vedení, když domácí síť rozvlnil Damián Bohó. Avšak soupeř hned o několik minut později využil mezeru v naší obraně a dokázal rychle vyrovnat, začínalo se tak tedy od znovu. Stav 1:1 trval pouze do 26. minuty, kdy Tomáš Sedlařík krásným lobem našel Lukáše Nipperta, který se do míče opřel z první a krásnou ranou opět strhl vedení na naši stranu. Za stavu 1:2 pro nás se tedy odcházelo do šaten k poločasové přestávce.

Do druhé půle jsme vstupovali s vědomím důležitosti následující branky, ale i přesto jsme však po zaváhání inkasovali hned po dvou minutách druhého dějství vyrovnávací branku. Celý zápas následně ovlivnila 45. až 48. minuta, během kterých se trefili postupně Jarda Kmec a Damián Bohó, čímž jsme se dostali do dvoubrankového vedení, na které již domácí nedokázali zareagovat. Když stejní hráči přidali ještě každý po jedné brance v 62. a 70. minutě, stanovili konečné skóre 2:6 pro kohoutovické a ti si tak odvezli domů všechny 3 body.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za způsob, jakým k utkání přistoupili. Někteří naši hráči odehráli ten den již své druhé utkání, avšak díky jejich dobré fyzické připravenosti to na hřišti nebylo prakticky poznat.

I.třída mladších žáků skupina B: Velké Pavlovice , 20 diváků | Rozhodčí: Rodina Robert

TJ Slavoj Velké Pavlovice - TATRAN Kohoutovice MŽB 14:4 (6:2)

STŘELCI: 2. Řezáč Richard, 5. Cvingráf Daniel, 6. Hvízd Karel, 9. Baloun Tobiáš, 19. Samek Adam, 27. Cvingráf Daniel, 31. Cvingráf Daniel, 32. Nasadil Tomáš, 34. Cvingráf Daniel, 35. Nasadil Tomáš, 51. Hvízd Karel, 53. Cvingráf Daniel, 59. Baloun Tobiáš, 60. Hvízd Karel - 11. Bauer Matěj, 36. Bauer Matěj, 49. Dokoupil Michal, 25. Hanák Tobiáš